Iwona Pawłowska nauczyciel języka polskiego, redaktor Echa Złotoryi

Sierpień 2015 - archiwa

24
sie

Chorwacja to nie tylko morze

Kategorie: Artykuł - Echo Złotoryi, Reportaż  Autor: ip
Komentarze są wyłączone

Zlotoryja od kilku lat utrzymuje przyjacielskie relacje z chorwackim Kalnikiem. Jednak do tej pory kontakty miały formę mailową lub telefoniczną. Dopiero w maju tego roku podczas Dni Miasta po raz pierwszy delegacja z Kalnika spotkała się z włodarzami Złotoryi. Chorwatom tak się spodobało na Dolnym Śląsku, że po paru tygodniach przyjechali w dużo większym gronie, by na Dymarkach w Leszczynie dać pokaz umiejętności wokalnych, tanecznych i sportowych.

W lipcu wraz z oficjalną delegacją miałam okazję skorzystać z osobistego zaproszenia burmistrza Kalnika – Mladena Kesera i odwiedziłam to miasteczko. Czytaj dalej »

17
sie

W drodze do Wlenia

Kategorie: Bez kategorii  Autor: ip
Komentarze są wyłączone

Kiedy ostatnio wędrowałam sobie szlakiem drewnianych cerkwi w Beskidach i przystanęłam na chwilę w Jastrzębiku, by popatrzeć na tamtejsze  cudo architektury, podszedł do mnie tubylec. Typ z gatunku bardzo rozmownych. Na dodatek wspomagany spożytym piwem – jak sam nadmienił. Popatrzył na mnie, na aparat i mówi: Podoba się pani u nas. Ładne nasze góry. Nie pytał, stwierdził. Podobają, powiedziałam zgodnie z prawdą, ale i nasze niebrzydkie. Sudety i ich przedgórze też warto zobaczyć – zaczęłam go przekonywać, żeby nie myślał, że ja z jakiejś Warszawy czy Gdańska, gdzie płasko i nudno. Czytaj dalej »

15
sie

Moje Beskidy

Kategorie: Bez kategorii  Autor: ip
Komentarze są wyłączone

Wróciłam kilka dni temu i już nabrałam dystansu, by sobie poskładać kolejną podróż w większe kawałki. Po ubiegłorocznej eskapadzie w Bieszczady uznałam, że tym razem pojadę bliżej, bo auto rok starsze, a i ja niemłodsza, więc po jakie licho kusić los… Czytaj dalej »