Jedenaste: Nie narzekaj!

Jak zwykle od kilku lat połowa listopada to dla mnie czas, kiedy prawie nie odchodzę od laptopa. To gorący moment, kiedy Szlachetna Paczka otwiera bazę potrzebujących wsparcia i trzeba stanąć na głowie, by jak najwięcej rodzin w dniu otwarcia pojawiło się w systemie i znalazło swojego darczyńcę. Moje zadanie to czytanie, poprawianie i publikowanie opisów, czyli historii tych rodzin. W te dni, a w zasadzie noce śpi się po parę godzin, bo ekipa Paczki działa całą dobę.

Nerwów przy tym co niemiara. Emocje, pośpiech, świadomość odpowiedzialności zagęszczają atmosferę. W domu też. Domownicy wiedzą, że na ogół w te dni jestem tylko rekwizytem wkomponowanym w przestrzeń mieszkania. Najlepiej wtedy nic do mnie nie mówić, niczego nie chcieć, niczego nie wymagać. Tym bardziej, że żyję równolegle w dwóch światach. Tym własnym i cudzym, a zasadniczo w tym drugim bardziej, bo zanurzam się w ludzkich dramatach, człowieczym losie, który najoględniej mówiąc – nie jest łaskawy. Choroby, kalectwo, wypadki, pożary, samotność, starość…przerabiam to tak często, że już powoli się uodparniam, by się nie wypalić całkowicie. Tym bardziej, że wirtualnie podróżuję po całej Polsce, odwiedzam różne domy, nawet te, gdzie dach wali się do pokoju, gdzie nie ma bieżącej wody, gdzie luksusem jest ciepły piec, gdzie miesiąc trzeba przeżyć za 120 złotych, czyli tyle, ile zwykle wydaję w sklepie na L podczas jednych zakupów.

I dlatego szlag mnie trafia, kiedy ludzie mający pracę, zdrowie i siłę narzekają na to, że wyszedł im pryszcz na nosie, nie mieszczą się w zeszłoroczne sukienki, ktoś nie skosił trawy, gdzieś położono asfalt zamiast kostki, ławeczkę postawiono za blisko/za daleko drogi, w sklepie sprawdzają maseczki, w kinie nie ma najnowszej premiery… Jak komuś się nie podoba jego życie, niech zostanie wolontariuszem w Paczce, może doceni to, co ma, konfrontując z tym, czego innym brak. Polecam.

A tym, którzy mają dobrą wolę i nie boją się dzielić z innymi, polecam zajrzeć do bazy rodzin i wybrać tę, której dobrze byłoby pomóc. https://www.szlachetnapaczka.pl/…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *